مجتمع آموزشی پرورشی شهیدسیدمصطفی خمینی( ره )

دراینجا سعی برآن است ارتباط بهتر وبیشتری بین اعضا و زیرمجموعه های مجتمع شهیدسیدمصطفی خمینی برقرار گردد(( توجه : اگر روی کلمه ادامه مطلب،راست کلیک کنید وگزینه1-در مرورگر فایر فاکس open link in new tab یا 2- open in new tab درمرورگر اینترنت اکسپلورر راانتخاب کنید،صفحه جدیدی به زبانه های صفحه ای که در آن هستید اضافه می شود. این روش برای جلوگیری از بارگزاری صفحات تکراری مفیداست.چندین صفحه راباهم خواهید داشت و می توانیدبراحتی بین تب ها یا زبانه ها جابجا شوید.

مراسم تشییع پیکر پاک آیت الله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه محبوب لار
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱
 

مراسم تشییع پیکر پاک آیت الله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه محبوب لارستان در روز دوشنبه22خرداد1391 انجام گرفت. مردم شریف لارستان با امام جمعه محبوب خود وداع کردند.وبه خاکسپاری آیت و آبروی خطه لارستان پرداختند.موج جمعیت خیابان هارالرزاند/مکارم شیرازی برپیکرمطهرنمازخواند/نماینده ویژه رئیس جمهور در مراسم حضور یافت. دکتر سید علاءالدین بروجردی داماد حضرت آقا و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از میدان ۱۷ شهریور به مردم پیوست و همپای مردم پیکر مطهر حضرت آیت آیت اللهی را تا حسنیه اعظم تشییع کرد.حضرت حجت الاسلام و المسلمین محلاتی نماینده مقام معظم رهبری هم در این مراسم حضور داشتند. بر هیچ کس پوشیده نیست که آقا و رهبرمان هر دو دوستان صمیمی بودنددر طول مسیر عزاداران حضرت آقا با نوحه ها دم گرفته و بر سر و سینه می زدند و ذکر تکبیر نیز از دهانشان جدا نمیشد. همزمان هلیکوپتر صدا و سیما نیز تصویر زیبایی را از مشایعت کیلومتری مردم لارستان تهیه می کردندجمع کثیر مردم از صبح زود و دقایقی بعد از اذان صبح به استادیوم آمده بودند. آمده بودند تا با مقتدایشان و هم نشین ده ها ساله شان خداحافظی کنند.آقا سید عبدالعلی تا ابد خفته است و این دیداری است تا قیامت...

 ورزشگاه تختی لار میعادگاه شان بود و فوج جمعیت به حدی بود که استادیوم گنجایش آن را نداشت.حضور علما و فضلا و بزرگان شیعه و سنی ، ملی و استانی و رفقای قدیمی آقا در مراسم جلب توجه می کرد. بازار توزیع پوستر های آقا هم داغ بود و چندین هزار قطعه پوستر اهدایی عاشقان خاندان آیت اللهی در بین مردم توزیع شده بود وآنان نیز با دل جان در دست داشتند. فضای استادیوم با کشیدن داربست تفکیک شده بود تا جایگاه ویژه ای شکل گیرد. مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، فضای مراسم را دگرگون کرده بودند و حال و هوایی خاص به مردم داده بودند. در این مراسم پیام های تسلیت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و مراجع عظام تقلید از تریبون قرائت شد. تعداد مهمانان بی شمار بود و از اقصی نقاط کشور از روستای کارگاه صحرای باغ گرفته تا شهرستان بروجرد و تهران و شیراز جملگی پشت سر مقتدای لارستان ایستاده بودند.در بین مهمانان ویژه علمای اهل سنت لارستان و بندرعباس نیز حضور داشتند.

فیلم ها وگزارش تکمیلی در ادامه مطلب


 

دقایقی مانده به ساعت ۸ صبح حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی پای به استادیوم گذارد، ازدحام جمعیت در این لحظه بر گرد مقام شامخ مرجعیت تشیع حلقه زده و کار را برای مسئولان دشوار کرده بود، اینجا تنها نمره منفی به مسئولان امر تعلق گرفت والا در مجموع تیم برگزاری مراسم در عرض ۴۸ ساعت شاهکار کرده بودند.سردار دکتر غلامحسین غیب پرور فرمانده سپاه فجر استان فارس و هیئت همراه ، زین الدینی فرمانده نیروی هوایی سپاه لار ، فرمانده تیپ المهدی جهرم و تعداد زیادی از نیروهای آن یگان در این مراسم حضور داشتند و امنیت برگزاری برنامه را در اختیار داشتند این مراسم مهمانان دیگری هم داشت، حجه الاسلام میرتاج الدینی معاون رئیس جمهور و همچنین آیت اله سیدعلی اصغر دستغیب نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری،سید محمود علوی و البته عبدالواحد موسوی لاری. به اینها باید حدود ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس، ائمه جمعه استان و استاندار فارس را نیز اضافه کرد. البته آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان نیز که پیش از این مقرر شده بود به لارستان وارد شوند، به دلیل توصیه پزشکان نتوانست در این مراسم شرکت کند. آیت الله مکارم شیرازی به هر طریق که بود نماز را اقامه کرد،در اینجا سکوت فضای استادیوم را فرا گرفت و فقط گاهی صدای هق هق گریه نمازگزاران بود که شنیده میشد. حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی نماز را که اقامه کرد، با ذکر صلواتی از کنار پیکر مطهر مردم به کنار رفتند و حالا این مردم بودند که بر گرد مقتدایشان حلقه زده و تابوت ملکوتی او را بر دوش کشیدند. دقایق زیادی طول کشید تا اینکه پیکر مطهر از استادیوم تختی خارج شود. مقرر بود که پیکر آقا در صندوق شیشه ای روی یک ماشین سردخانه دار حمل شود اما مردم نمیگذاشتند. عاقبت با اشاره دست حسین آقا آیت الهی جمعیت عزادار، پیکر را بر دوش کشیده و تابوت را تا حسینه اعظم عاشقانه حمل کردند. دکتر سید علاءالدین بروجردی داماد حضرت آقا و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از میدان ۱۷ شهریور به مردم پیوست و همپای مردم پیکر مطهر حضرت آیت آیت اللهی را تا حسنیه اعظم تشییع کرد. حضرت حجت الاسلام و المسلمین محلاتی نماینده مقام معظم رهبری هم در این مراسم حضور داشتند. بر هیچ کس پوشیده نیست که آقا و رهبرمان هر دو دوستان صمیمی بودند و حضور نماینده مقام عظمای ولایت نیز بر این مطلب صحه گذارد. در طول مسیر عزاداران حضرت آقا با نوحه ها دم گرفته و بر سر و سینه می زدند و ذکر تکبیر نیز از دهانشان جدا نمیشد. همزمان هلیکوپتر صدا و سیما نیز تصویر زیبایی را از مشایعت کیلومتری مردم لارستان تهیه می کردند.

پیکر حضرت آقا بعد از رسیدن به حسینیه اعظم توسط نیروهای سپاه از مردم تحویل گرفته شد و جهت مراسم خاکسپاری در حضور اهل بیت ایشان به داخل انتقال داده شد .مراسم خاکسپاری از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه آغاز ششد. در درون سالن حسینه حدود ۲۵۰ نفر از نزدیکان حضرت آقا و مسئولان حضور داشتند و مردم عزادار نیز پشت درب بسته حسینه همچنان ایستاده بودند و با مداحان همراه...دقایقی بعد صدای یکی از نزدیکان بیت آقا از بلندگوها به گوش رسید. آنجا داخل سالن قدیمی حسینیه مشغول تلقین گفتن به آقایمان بودند. آخ مردم در این لحظه بلند شد و صدای گریه ها نیز به گوش رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی درگذشت عالم جلیل‌القدر آیت‌الله آقای حاج سید عبدالعلی آیت‌اللهی، امام جمعه لارستان را تسلیت گفتند.متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت عالم جلیل‌القدر مرحوم مغفور آیت‌الله آقای حاج سید عبدالعلی آیت‌اللهی رحمة‌الله‌علیه را به عموم علماء و روحانیون و مردم عزیز استان فارس بخصوص اهالی مؤمن و غیور خطه‌ی لارستان و بالاخص به خاندان مکرم ایشان و به بیت رفیع آیت‌اللهی و وابستگان آنان تسلیت عرض می‌کنم.آن عالم بزرگوار که همچون گذشتگان عالی مقام این بیت شریف، ملجاء و مرجع امور دینی و اجتماعی و سیاسی مردم آن سامان بوده و عمر با برکت خود را در خدمت به دین و دنیای مردم سپری کرده‌اند، بی‌شک یکی از ارکان مردمی نظام جمهوری اسلامی در آن خطه بودند و فقدان ایشان خسارتی است که باید به توفیق الهی و با تعقیب نیات و اهداف ایشان جبران گردد، انشاءالله.

از خداوند متعال نزول رحمت و برکات الهی را بر روح این عالم ربانی مسألت می‌کنم و صبر و اجر بازماندگان محترم را خواستارم.

سید علی خامنه‌ای

۲۰ خرداد

 

عکس و گزارش ها را دراین لینک ها ببینید:

http://www.ladestan.com/vdcf.ydmiw6d0cgiaw.html

http://www.ladestan.com/vglf.ydmiw6d01pyaiwwg,..html