مجتمع آموزشی پرورشی شهیدسیدمصطفی خمینی( ره )

دراینجا سعی برآن است ارتباط بهتر وبیشتری بین اعضا و زیرمجموعه های مجتمع شهیدسیدمصطفی خمینی برقرار گردد(( توجه : اگر روی کلمه ادامه مطلب،راست کلیک کنید وگزینه1-در مرورگر فایر فاکس open link in new tab یا 2- open in new tab درمرورگر اینترنت اکسپلورر راانتخاب کنید،صفحه جدیدی به زبانه های صفحه ای که در آن هستید اضافه می شود. این روش برای جلوگیری از بارگزاری صفحات تکراری مفیداست.چندین صفحه راباهم خواهید داشت و می توانیدبراحتی بین تب ها یا زبانه ها جابجا شوید.

درگذشت آیت اله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه لار + فیلم
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱
 

درگذشت آیت اله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه لار

با کمال تأسف و تأثر عمیق یک ساعت پیش خبر درگذشت عالم جلیل القدر ، آیت الله العظمی آقای سید عبدالعلی آیت اللهی امام جمعه محبوب لارستان را دریافت نمودیم . عالم بزرگواری که کودکان لارستان وقتی حرف راستی می زدند وبه احترام او قسم می خوردند می دانستی که راست راست می گویند. آقای بزرگ همیشه در قلب وجان ما جای دارند.

ایشان از جمله علماء موفقی بودند که با خدمات علمی و اجتماعی خود سهم به سزایی در ترویج مکتب اهل بیت (ع) داشتند . همچون پدر و پدربزرگ عظیم الشان خودشان که اولین حکومت اسلامی را در دوران های گذشته در خطه جنوب فارس بر پاساخته بودند، در پیشبرد اهداف اسلامی نقش بسزایی داشتند.
اینجانب وکارکنان مجتمع این ضایعه مولمه را به ساحت مقدس ولی الله الاعظم ارواحناه فداه ، مقام معظم رهبری مدظلله العالی ، مراجع عظام تقلید ، علماء اعلام ، جامعه روحانیت و حوزه های علمیه و فرزندان و بستگان ایشان ومردم شهیدپرور لارستان تسلیت عرض نموده و از درگاه ربوبی ، رحمت و غفران الهی و حشر با اولیاء الهی جهت آن فقید سعید خواهانیم  .

آقای بزرگ لار

فیلم عزاداری مردم لار در اولین ساعت باخبرشدن ازاین ضایعه و توضیحات تکمیلی در ادامه مطلب


آیت‌الله سید عبدالعلی آیت‌اللهی امام جمعه لار یک ساعت پیش در سن ۹۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

آیت‌الله آیت‌اللهی از مبارزان انقلاب اسلامی بود و از ابتدای انقلاب امامت جمعه لار را بر عهده داشت. تاسیس حسینیه اعظم لار و کتابخانه‌ی آن از مهمترین فعالیت‌های ایشان بود. سید عبدالعلی فرزند ارشد سید عبدالمحمد بود سال ۱۳۳۹ قمری در شهر جهرم زاده شد. وی مراحل عالی علم را نزد آیت‌الله محسن حکیم، آیت‌الله عبدالهادی شیرازی در نجف اشرف و آیت‌الله محمد حسین بروجردی در قم و اقا سید نورالدین در شیراز به پایان برد. مقام علمی ایشان زبانزد خاص و عام بوده و در منطقه لارستان از پایگاه مردمی والایی برخوردار بودند.

در حال حاضر مردم لار در شهر قدیم محوطه جلوی حسینیه اعظم تجمع کرده‌اند. برای دیدن فیلم تجمع و عزاداری مردم درساعت اولیه (ساعت10شب جمعه19 خرداد91)اینجا کلیک کنید.

 

 

گفته می‌شود مراسم تشییع این عالم بزرگوار روز یکشنبه یادوشنبه 21یا22خرداد91در لار برگزار شده و پیکر ایشان در حسینیه اعظم لار دفن خواهد شد.  بعد از چندین مرحله درمان شب ۱۹ خردادماه آیت‌اللهی آیت‌الله در شیراز از جهان فانی رخت برگرفت. سایت لادستان کهولت سن و درد و رنج ناشی از بیماری سرطان را دلیل درگذشت ایشان گزارش کرده است.

خبرگزاری فارس نیز در خبر درگذشت امام جمعه لارستان را اعلام کرده است. با توجه به ارتباط فراوان میان آیت‌الله آیت‌اللهی و مقام معظم رهبری از جمله بازید مقام معظم رهبری در زمان بیماری ایشان، پیش‌بینی می‌شود در ساعات آینده پیامی از سوی معظم‌له منتشر شود.

باتشکر از محمدخواجه پوربرای متن

وبلاگ مجتمع اولین منبع اینترنتی این خبر است.