مجتمع آموزشی پرورشی شهیدسیدمصطفی خمینی( ره )

دراینجا سعی برآن است ارتباط بهتر وبیشتری بین اعضا و زیرمجموعه های مجتمع شهیدسیدمصطفی خمینی برقرار گردد(( توجه : اگر روی کلمه ادامه مطلب،راست کلیک کنید وگزینه1-در مرورگر فایر فاکس open link in new tab یا 2- open in new tab درمرورگر اینترنت اکسپلورر راانتخاب کنید،صفحه جدیدی به زبانه های صفحه ای که در آن هستید اضافه می شود. این روش برای جلوگیری از بارگزاری صفحات تکراری مفیداست.چندین صفحه راباهم خواهید داشت و می توانیدبراحتی بین تب ها یا زبانه ها جابجا شوید.

نحوه استقرار نظام جدید اموزشی(کلاس ششم)
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱
 

رئیس‌جمهور براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، شیوه استقرار نظام جدید آموزشی را برای اجرا در مهرماه 91 ابلاغ کرد.

 به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط ‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، در هشتصدو پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش که در روز سه‌شنبه 29 آذرماه 90 برگزار شد، نحوه استقرار نظام جدید آموزشی به تصویب رسید

برای دیدن مقاله کامل به ادامه مطلب بروید.

(( توجه : اگر روی کلمه ادامه مطلب ، راست کلیک کنید وگزینه

  در مرورگر فایر فاکس open link in new tab

یا

open in new tab در  مرورگر اینترنت اکسپلورر

راانتخاب کنید، صفحه جدید به زبانه های همین صفحه ای که در آن هستید اضافه می شود. این روش برای جلوگیری از بارگزاری صفحات تکراری مفید است.چندین صفحه راباهم خواهید داشت و می توانیدبراحتی بین تب ها یا زبانه ها جابجا شوید. اگرازاین قابلیت استفاده کنید دروقت و هزینه صرفه جویی خواهدشد))


ابلاغ نحوه اسقرار نظام جدید آموزشی

============================

رئیس‌جمهور براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، شیوه استقرار نظام جدید آموزشی را برای اجرا در مهرماه 91 ابلاغ کرد.
 به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط ‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، در هشتصدو پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش که در روز سه‌شنبه 29 آذرماه 90 برگزار شد، نحوه استقرار نظام جدید آموزشی به تصویب رسید.

براساس این گزارش، در ماده واحد این مصوبه آمده است: در اجرای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بیانیه ماموریت آن مبنی بر قرار 12 پایه تحصیلی (چهار دوره سه ساله) در ساختار نظام آموزش وپرورش، شورای عالی آموزش و پرورش موارد زیر را مصوب می‌نماید:

1- ساختار نظام آموزشی که دارای 12 پایه تحصیلی است، به دو دوره شش ساله ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود.

2-  استقرار ساختار جدید نظام آموزشی از سال تحصیلی 92-91 آغاز و هر سال دو پایه تحصیلی جدید براساس الگوی زیر مستقر شود.

 

گفتنی است، محتوای برنامه درسی پایه اول ابتدایی در سال تحصیلی 91-90 به منزله گام اول در استقرار جدید آموزشی تلقی می‌شود.

3- به منظور اجرای مطلوب ساختار جدید، وزارت آموزش و پرورش موظف است:

1-3- با تامین و بسیج منابع و امکانات و استفاده از نیروهای توانمند و واجد شرایط زمینه دستیابی دانش‌آموزان را به تمامی ساحت‌های تعلیم و تربیت فراهم آورد.

2-3- برنامه‌های خود را برای تحقق مفاد سند تحول بنیادین بویژه در زیرنظام‌های اصلی شامل برنامه درسی، تربیت معلم و تامین منابع انسانی، راهبری و مدیریت، تامین و تخصیص منابع مالی، تامین فضا، تجهیزات و فناوری ـ پژوهش و ارزشیابی را حداکثر ظرف یک سال تهیه و به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برساند.

3-3- با برگزاری دوره‌های آموزشی لازم و توانمندسازی معلمان ذی‌ربط، از سال تحصیلی 92-91 نظام دوری را به تدریج در دوره سه ساله اول ابتدایی اجرا کند.

4-3- همزمان با تغییر ساختار،‌ محتوای کتب درسی را براساس زیرنظام برنامه درسی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش تغییر دهد.

4- وزارت آموزش وپرورش پس از یک سال از اجرای استقرار ساختار نظام آموزشی جدید، گزارش ‌عملکرد خود را به شورای عالی آموزش وپرورش ارائه می‌دهد و در صورت فراهم بودن شرایط و تصویب شورا می‌تواند آن را در زمان کوتاه‌تر اجرا نماید.

شایان ذکر است، برابر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی آموزش و پرورش موظف به تعیین نحوه اجرای سند تحول بنیادین است و در این راستا مصوبه هشتصدوپنجاه‌ویکمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر نحوه استقرار نظام جدید آموزشی (3-3-6) که توسط رییس‌جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد به امضای دکتر احمدی‌نژاد، رییس جمهور و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر حاجی ‌بابایی رییس شورای عالی و وزیر آموزش و پرورش و مهدی نوید ادهم، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است.

.به نقل از وبلاگ مجتمع عدل