مجتمع آموزشی پرورشی شهیدسیدمصطفی خمینی( ره )

دراینجا سعی برآن است ارتباط بهتر وبیشتری بین اعضا و زیرمجموعه های مجتمع شهیدسیدمصطفی خمینی برقرار گردد(( توجه : اگر روی کلمه ادامه مطلب،راست کلیک کنید وگزینه1-در مرورگر فایر فاکس open link in new tab یا 2- open in new tab درمرورگر اینترنت اکسپلورر راانتخاب کنید،صفحه جدیدی به زبانه های صفحه ای که در آن هستید اضافه می شود. این روش برای جلوگیری از بارگزاری صفحات تکراری مفیداست.چندین صفحه راباهم خواهید داشت و می توانیدبراحتی بین تب ها یا زبانه ها جابجا شوید.

سخنان منتشر نشده امام جمعه لار در مورد رهبرانقلاب
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩۱
 

رهبر انقلاب: آقای آیت اللهی واقعا حیف بود

رئیس دفتر مقام معظم رهبری به نقل از رهبرانقلاب گفت: روز شنبه مقام معظم رهبری درباره فقدان آقای آیت اللهی با بنده سخن گفته و فرمودند؛ ایشان چهره ای بی نظیر برای جنوب کشور بود و واقعاً ارتحالشان حیف بود.به گزارش برگزاری دانشجو، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی به همراه آیت الله ایمانی، نماینده ولی فقیه در فارس در مراسم ارتحال آیت الله سیدعبدالعلی آیت اللهی در جمع عزاداران آیت الله آیت اللهی در حسینیه اعظم لار شرکت کرد.وی در بخشی از سخنرانی خود گفت: باورم نمی شود که روزی به لار بیایم و حضرت آقا در بین ما نباشند، بنده از قدیم حضرت آقا و بیت شریف آیت الله را می شناختم و واقعاً برایم حضور در لار در فقدان ایشان سخت و دشوار بود.رئیس دفتر مقام معظم رهبری در خصوص چگونگی اطلاع یافتن رهبر معظم انقلاب اسلامی از رحلت آیت الله آیت اللهی گفت: خبر ارتحال حضرت آقا آیت اللهی را جناب آقای بروجردی به بنده داده و من نیز بلافاصله همان شب تلفنی به اطلاع مقام معظم رهبری رساندم و ایشان بشدت متألم شدند؛ روز بعد یعنی شنبه هم که به دیدار آقا رفتم دیدیم هنوز غم چهره ایشان را فرا گرفته است.حجت الاسلام گلپایگانی به نقل از رهبری گفت: روز شنبه مقام معظم رهبری درباره فقدان آقای آیت اللهی با بنده سخن گفته و فرمودند؛ ایشان چهره ای بی نظیر برای جنوب کشور بود و واقعاً ارتحالشان حیف بود.وی همچنین افزود: دیروز که خدمت مقام معظم رهبری رسیدم ایشان از بنده پرسیدند تشییع پیکر آقای آقا سید عبدالعلی را دیشب از تلوزیون دیدید؟رئیس دفتر مقام معظم رهبری با توصیف قدرشناسی رهبری از حضور مردم در مراسم تشییع گفت: معظم له فرمودند حضور مردم در مراسم تشییع همانند وداع با مراجع بزرگ تقلید بود.حجت الاسلام گلپایگانی در پایان سخنان خود گفت: آقا فرمودند از قول من به مردم متدین لارستان هم سلام برسانید.بنابراین گزارش، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی قبل از حضور در مراسم به بیت حضرت آیت اللهی وارد و مراتب تسلیت و تعزیت رهبری را به اهل بیت اعلام داشته و با حضور در جوار مرقد مطهر حضرت آیت اللهی فاتحه ای را نثار روح ملکوتی آن عالم از دست رفته کردند.(رجانیوزکد خبر:129218 -)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سخنان منتشر نشده امام جمعه لار در مورد رهبرانقلاب

مصاحبه زیر جهت تهیه ویژه نامه سفر رهبر معظم انقلاب به فارس تهیه شده که رحلت تاثربرانگیز آیت الله آیت اللهی، بهانه ای شد، تا برای اولین بار شرح این دیدار و مصاحبه با آن مرحوم را در سحاب نیوز منتشر کنیم.

خداوند تمام علما و فضلای اسلام و پاسداران حریم تشیع و ولایت را قرین رحمت و مغفرت فرماید.

به ادامه مطلب بروید(برای اینکه ازاین صفحه خارج نشوید ، روی ادامه مطلب راست کلیک کرده وگزینه

open link in new tab

رابزنید.سپس ازبالای صفحه به زبانه یا تب  باز شده بروید)


 
 
مراسم تشییع پیکر پاک آیت الله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه محبوب لار
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ خرداد ۱۳٩۱
 

مراسم تشییع پیکر پاک آیت الله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه محبوب لارستان در روز دوشنبه22خرداد1391 انجام گرفت. مردم شریف لارستان با امام جمعه محبوب خود وداع کردند.وبه خاکسپاری آیت و آبروی خطه لارستان پرداختند.موج جمعیت خیابان هارالرزاند/مکارم شیرازی برپیکرمطهرنمازخواند/نماینده ویژه رئیس جمهور در مراسم حضور یافت. دکتر سید علاءالدین بروجردی داماد حضرت آقا و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از میدان ۱۷ شهریور به مردم پیوست و همپای مردم پیکر مطهر حضرت آیت آیت اللهی را تا حسنیه اعظم تشییع کرد.حضرت حجت الاسلام و المسلمین محلاتی نماینده مقام معظم رهبری هم در این مراسم حضور داشتند. بر هیچ کس پوشیده نیست که آقا و رهبرمان هر دو دوستان صمیمی بودنددر طول مسیر عزاداران حضرت آقا با نوحه ها دم گرفته و بر سر و سینه می زدند و ذکر تکبیر نیز از دهانشان جدا نمیشد. همزمان هلیکوپتر صدا و سیما نیز تصویر زیبایی را از مشایعت کیلومتری مردم لارستان تهیه می کردندجمع کثیر مردم از صبح زود و دقایقی بعد از اذان صبح به استادیوم آمده بودند. آمده بودند تا با مقتدایشان و هم نشین ده ها ساله شان خداحافظی کنند.آقا سید عبدالعلی تا ابد خفته است و این دیداری است تا قیامت...

 ورزشگاه تختی لار میعادگاه شان بود و فوج جمعیت به حدی بود که استادیوم گنجایش آن را نداشت.حضور علما و فضلا و بزرگان شیعه و سنی ، ملی و استانی و رفقای قدیمی آقا در مراسم جلب توجه می کرد. بازار توزیع پوستر های آقا هم داغ بود و چندین هزار قطعه پوستر اهدایی عاشقان خاندان آیت اللهی در بین مردم توزیع شده بود وآنان نیز با دل جان در دست داشتند. فضای استادیوم با کشیدن داربست تفکیک شده بود تا جایگاه ویژه ای شکل گیرد. مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، فضای مراسم را دگرگون کرده بودند و حال و هوایی خاص به مردم داده بودند. در این مراسم پیام های تسلیت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و مراجع عظام تقلید از تریبون قرائت شد. تعداد مهمانان بی شمار بود و از اقصی نقاط کشور از روستای کارگاه صحرای باغ گرفته تا شهرستان بروجرد و تهران و شیراز جملگی پشت سر مقتدای لارستان ایستاده بودند.در بین مهمانان ویژه علمای اهل سنت لارستان و بندرعباس نیز حضور داشتند.

فیلم ها وگزارش تکمیلی در ادامه مطلب


 
 
درگذشت آیت اله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه لار + فیلم
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱
 

درگذشت آیت اله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی امام جمعه لار

با کمال تأسف و تأثر عمیق یک ساعت پیش خبر درگذشت عالم جلیل القدر ، آیت الله العظمی آقای سید عبدالعلی آیت اللهی امام جمعه محبوب لارستان را دریافت نمودیم . عالم بزرگواری که کودکان لارستان وقتی حرف راستی می زدند وبه احترام او قسم می خوردند می دانستی که راست راست می گویند. آقای بزرگ همیشه در قلب وجان ما جای دارند.

ایشان از جمله علماء موفقی بودند که با خدمات علمی و اجتماعی خود سهم به سزایی در ترویج مکتب اهل بیت (ع) داشتند . همچون پدر و پدربزرگ عظیم الشان خودشان که اولین حکومت اسلامی را در دوران های گذشته در خطه جنوب فارس بر پاساخته بودند، در پیشبرد اهداف اسلامی نقش بسزایی داشتند.
اینجانب وکارکنان مجتمع این ضایعه مولمه را به ساحت مقدس ولی الله الاعظم ارواحناه فداه ، مقام معظم رهبری مدظلله العالی ، مراجع عظام تقلید ، علماء اعلام ، جامعه روحانیت و حوزه های علمیه و فرزندان و بستگان ایشان ومردم شهیدپرور لارستان تسلیت عرض نموده و از درگاه ربوبی ، رحمت و غفران الهی و حشر با اولیاء الهی جهت آن فقید سعید خواهانیم  .

آقای بزرگ لار

فیلم عزاداری مردم لار در اولین ساعت باخبرشدن ازاین ضایعه و توضیحات تکمیلی در ادامه مطلب


 
 
ورود تلفن همراه به مدارس ممنوع شد
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱
 

ورود تلفن همراه به مدارس ممنوع شد

رییس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع است و دانش‌آموزان نباید با تلفن همراه به مدرسه بیایند.

 

خبرکامل در ادامه مطلب


 
 
تخت جمشید
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٢:٢٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٩ خرداد ۱۳٩۱
 

به ادامه مطلب بروید


 
 
اتصال ۴۰ هزار مدرسه به شبکه ملی مدارس در سال ۹۱
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱۱:٤٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱
 

وزیر آموزش و پرورش گفت: بحث اتصال مراکز آموزشی به شبکه اینترنت به یک اضطرار تبدیل شده و برای آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار است.


1x1.trans تاکید وزیر به اتصال مراکز آموزشی به اینترنت وزیر آموزش و پرورش گفت: بحث اتصال مراکز آموزشی به شبکه اینترنت به یک اضطرار تبدیل شده و برای آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ‘ حمیدرضا حاجی بابایی’ روز سه شنبه در نشست مشترک وزارتخانه های ارتباطات و آموزش و پرورش ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: برخی مشکلات اجرایی موجود در خصوص اتصال مدارس با مراکز به زودی برطرف خواهد شد .وی افزود: اهداف بلندی که آموزش و پرورش باید در این حوزه به آن برسد از جمله ارایه الکترونیکی تمامی کتاب ها به دانش آموزان مشخص شود.وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تدابیر اندیشیده شده در این بخش گفت: یکی از موضوعهایی که به صورت کلان به آن توجه شده و هم اکنون در روستاها در حال اجرا است، ایجاد مجتمعهای آموزشی است.وی خاطر نشان کرد: بر این اساس، مدارس دیگر هویت مستقل نخواهند داشت و مدارس در روستاها زیر مجموعه این مجتمعها قرار خواهند گرفت.حاجی بابایی تصریح کرد فکر می کنیم با اجرای این طرح حدود ۳۰ هزار مدرسه در روستاها کاهش یافته و در صورت اجرا در تمامی روستاها، این مدارس به حدود ۱۵ هزار مجتمع تبدیل خواهند شد.وی با بیان این مطلب که این طرح بر اساس سند ملی موجود در این حوزه تعریف شده است ادامه داد: بر این اساس این مدارس با مجتمعها به صورت مجازی به هم متصل خواهند بود.وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدواریم با همکاری و کمک وزارت ارتباطات تا پایان سال تحصیلی سال آینده موضوع اتصال ۷۰ هزار مرکز آموزشی به شبکه اینترنت علمیاتی شود.


 
 
نحوه استقرار نظام جدید اموزشی(کلاس ششم)
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ٩:٥۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱
 

رئیس‌جمهور براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، شیوه استقرار نظام جدید آموزشی را برای اجرا در مهرماه 91 ابلاغ کرد.

 به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط ‌عمومی وزارت آموزش و پرورش، در هشتصدو پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی آموزش وپرورش که در روز سه‌شنبه 29 آذرماه 90 برگزار شد، نحوه استقرار نظام جدید آموزشی به تصویب رسید

برای دیدن مقاله کامل به ادامه مطلب بروید.

(( توجه : اگر روی کلمه ادامه مطلب ، راست کلیک کنید وگزینه

  در مرورگر فایر فاکس open link in new tab

یا

open in new tab در  مرورگر اینترنت اکسپلورر

راانتخاب کنید، صفحه جدید به زبانه های همین صفحه ای که در آن هستید اضافه می شود. این روش برای جلوگیری از بارگزاری صفحات تکراری مفید است.چندین صفحه راباهم خواهید داشت و می توانیدبراحتی بین تب ها یا زبانه ها جابجا شوید. اگرازاین قابلیت استفاده کنید دروقت و هزینه صرفه جویی خواهدشد))


 
 
علت تاخیر در چاپ کارنامه پنجم ابتدایی چیست؟
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱۱:٠۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱
 

بارها شاهد آن بوده ایم به رغم تلاش معاونین محترم مدارس جهت ارائه هرچه سریعتر ریزنمرات چهارم و پنجم نمره ای مدارس ابتدایی به مرکزمجتمع ، در چاپ کارنامه تاخیر بوجودآمده است. برای آن دسته از معدود همکارانی که علت این امر را نمی دانند باید بگوییم برای چاپ کارنامه  از برنامه دانا سیستم ارزشیابی  شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی(تاجایی که اطلاع داریم کل کشورازاین برنامه استفاده می کنند) استفاده می کنیم.بنابه دلایلی که برخودمانیز پوشیده است تاکنون این برنامه از ارائه نرم افزاری که با همه آیین نامه ها مطابقت داشته باشد بازمانده است. ازاولین باری که این نرم افزار ارائه شده است ده ها بار شاهد تغییرات کلی و جزئی درآن بوده ایم هربار باارائه نگارش جدید تعدادی از این نارسایی ها برطرف می شود ومشکلات جدید باقی می ماند یا بوجود می آید! آخرین مشکل این نرم افزار در بدون ضریب2بودن نمرات نوبت دوم است که

بقیه در ادامه مطلب


 
 
چگونه با مدیر و معاونین از طریق وبلاگ ارتباط برقرار کنیم؟
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱
 

اکثر دانش آموزان چگونگی ارسال نظرات ، پیشنهادات و سوالات خود را ازطریق این وبلاگ می دانند. اگر احیاناً فردی در انجام این کار دچار مشکل شده است بطور خلاصه اینجا توضیح داده می شود.

به ادامه مطلب بروید


 
 
ثبت نام سال تحصیلی 92-91 آغاز شد
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱
 

ثبت نام مدارس ابتدایی و راهنمایی مجتمع از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده است . دانش آموزان گرامی لازم است با پرکردن فرم تهیه شده و ارائه کپی شناسنامه و کارت ملی پدرومادر ویک قطعه عکس(فعلا) و تحویل آن به دفتر مدرسه خود اقدام به ثبت نام نمایند.پیش بینی می شود ان شاء اله تعداد دانش آموزان مجتمع درسال تحصیلی آینده به 500 نفر برسد.

لازم به ذکراست تا به امروز تاریخ 11 خرداد91 سایت سناد و سامانه یکپارچه آموزش و پرورش فقط امکان ساخت کلاس(بدون ثبت تعداد دانش آموز هرکلاس)را داده است.لذا ثبت نام تابه این تاریخ ممکن نیست. به هرحال ارائه مدارک فوق الذکر الزامی است. بدیهی است به محض بازشدن سایت وممکن شدن ثبت نام معاون اجرایی مجتمع اقدام به نام نویسی و تکمیل مراحل 12 گانه ثبت نام خواهدنمود.


 
 
افرادایرانی مهمی که سیگاری بودند ولی سیگار را ترک کردند
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱٠:۱٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩۱
 

شایدباورنکنید ولی افراد مهمی بوده اند که درجوانی سیگارمیکشیده اند ولی بنابراتفاقی درزندگی تصمیم به ترک این عادت بد گرفته اند. وقتی این تصمیم را گرفته اند برای همیشه به آن پایبند مانده اند

http://www.namanews.com/News/Content/?n=9803

در ادامه مطلب


 
 
معرفی یک وبلاگ بسیارمفید
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۱
 

وبلاگی که لینک آن درزیر آمده است توسط آقای خرازی مدیریت می شود.ایشان تلاش دارند راهنمایی های مفیدی را مربوط به برنامه دانا،برنامه توصیفی ابتدایی،نمره ای، وبرنامه های راهنمایی و متوسطه ارائه دهند.باتوجه به تغییرات روزانه وهفتگی درنگارش های این برنامه ها، مراجعه به این وبلاگ خالی از لطف نخواهدبود. امیداست مورداستفاده قرارگیرد

http://tosifi16.persianblog.ir


 
 
شعرطنزمجلس:صندلی جان،صندلی جان، صندلی جان، الوداع
نویسنده : رضاجعفرپور - ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩۱
 

به ادامه مطلب تشریف ببرید!

درضمن این شعرطنز مربوط به نماینده شهر خاصی نیست.درکل به هیچ نماینده ای مربوط نمی شودلبخند